Години роботи:

Понеділок - П'ятниця: з 9.00 до 20.00

Субота: з 9.00 до 17.00

Неділя: з 9.00 до 17.00

Адреса: м Київ, пр-т Маршала Рокосовського, 10

Телефони:
(044) 353-28-00
Лайф (093) 525 97 08
Водафон (050) 315 32 11
Київстар (067) 509 16 70
Viber (067) 509 16 70
Telegram (067) 509 16 70


klinikacelitel@gmail.comE-mail:

Діагностика УЗД в клініці "Цілитель"

Ультразвукове дослідження (УЗД) органів малого тазу

Лікар вищої категорії Кретер Марія Борисівна

Проводить всі види УЗД, в тому числі УЗД плоду до 12 тижнів, колоноскопію, гастроскопію. УЗД-фахівець, 20 років досвіду, лікар вищої категорії


Ультразвукове дослідження органів малого таза (УЗД ОМТ) дозволяє лікарю гінекологу реально оцінити стан матки, придатків і сечового міхура. Деякі лікарі стверджують, що для того, щоб діагностувати патології досить одного лише ультразвукового дослідження. Незамінне УЗД при визначенні вагітності на ранніх термінах.

Ультразвукове дослідження органів малого таза використовує хвилі для створення зображення органів і тканин нижньої частини живота (таза).

УЗД органів малого тазу досліджує:

 • • Сечовий міхур, яєчники, матку, шийку матки і фаллопієві труби у жінок. Ультразвукове дослідження органів малого таза не припускав спеціальної підготовки пацієнтки. Дослідження проводиться на 5-11 день менструального циклу, проте при наявності болю або кров'яних виділень допустимо проводити УЗД в будь-який день циклу. У нашому центрі УЗД малого таза проводиться двома типами датчиків - трансвагінальним і абдомінальним.

Трансабдомінальне УЗДМаленьким портативним пристроєм, який називається перетворювач, робляться руху вперед-назад в області нижньої частини живота. Трансабдомінальне УЗД часто робиться жінкам з метою визначення розміру фібром матки і при інших проблемах.
Підготовка

Вам необхідно буде випити 4-6 (1-1,5 літра) води за годину до процедури. Не опрожняйте сечовий міхур, поки УЗД не буде проведено. Після проведення тесту, гель з Вашої шкіри видаляється. Ви можете спорожнити сечовий міхур одразу ж після процедур.

Трансвагінальне УЗДТрансвагінальне УЗД проводиться для перевірки наявності проблем з фертильністю.

Підготовка
Для трансвагінального УЗД Ви повинні будете спорожнити сечовий міхур. Вас попросять лягти на спину і розвести стегна в сторони.

Тонкий перетворювач, змащений лубрикантом, обережно введуть в піхву. Вам необхідно нерухомо лежати під час проведення процедури.

Трансвагінальне УЗД може дати більше інформації, ніж трансабдомінальне УЗД для жінок:

 • • З ожирінням
 • • Які обстежуються або лікуються від безпліддя
 • • Не можуть наповнити сечовий міхур
 • • З підвищеним газоутворенням в кишечнику. Це заважає лікаря розглянути органи малого тазу

Трансвагінальне УЗД часто дає більш чітку картину, ніж трансабдомінальне УЗД, оскільки перетворювач знаходиться ближче до обстежуваних органів. Але трансвагінальне УЗД може обстежити меншу область у порівнянні з трансабдомінальним УЗД.

Ультразвукову діагностику органів малого тазу проводять жінкам з метою:

 • - з'ясувати причину вагінального кровотечі;
 • - побачити стан, форму і розмір матки, і товщину ендометрії;
 • - з'ясувати причини болю внизу живота;
 • - подивитися стан, форму і розмір яєчників;
 • - знайти запальні захворювання;
 • - перевірити стан матки і яєчників (особливо актуально під час лікування безпліддя); підтвердити підозри або поставлений діагноз під час гінекологічного огляду;
 • - підтвердити вагітність, перевірка наявності багатоплідної вагітності;
 • - і багато іншого.

Існують певні правила підготовки до ультразвукового дослідження.

УЗД органів черевної порожнини. Проводиться натщесерце і вимагає певної підготовки. Якщо дослідження проводиться в другій половині дня - останній прийом їжі за 6-8 годин до дослідження.

УЗД шлунка та жовчного міхура з функціональними пробами вимагає наявності сніданку з собою і проводитися строго на голодний шлунок, без вживання рідини до дослідження.

УЗД нирок, наднирників. Підготовки для проведення даного дослідження не потрібно.

УЗД сечового міхура і передміхурової залози через передню черевну стінку. Необхідно повне заповнення сечового міхура, тобто за 1 годину до дослідження випити 0,7-1 літр води, туалет не відвідувати.

УЗД малого таза у жінок через передню черевну стінку. Необхідно повне заповнення сечового міхура - за 1 годину до дослідження випити 1 літр води, туалет не відвідувати. Дослідження проводиться на 5-8 день циклу, якщо інші терміни не вказані гінекологом.

УЗД молочних залоз. У плановому порядку проводиться без підготовки- з 5 по 12 день менструального циклу; при наявності больового синдрому - в будь-який день.

Дослідження, що не потребують спеціальної підготовки: щитовидної залози, суглобів, органів мошонки і статевого члена, лімфатичних вузлів, м'яких тканин, поверхневих утворень, по терміновим показанням.


Залиште, будь ласка, ваш відгук про УЗД-діагностики в клініці "Цілитель":